Dla mediów

Informacja prasowa o konferencji w pliku pdf.

Logo VU2019 do pobrania [kolor] [białe] [czarne]

Konferencja Uniwersytet Wirtualny: model, narzędzia, praktyka odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim. To coroczne wydarzenie skupia czołowych specjalistów z dziedziny e-learningu, cyfrowej dydaktyki, nowych narzędzi i technologii dla edukacji. Organizowane jest cyklicznie przez cztery wiodące warszawskie uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.
Gospodarzem tegorocznej konferencji Uniwersytet Wirtualny VU'19 jest Uniwersytet Warszawski reprezentowany przez Centrum Kompetencji Cyfrowych (CKC UW). Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Naukowe Edukacji Internetowej (PTNEI).
Temat przewodni konferencji: Labirynty cyfrowości­
Termin: 11-12 czerwca 2019 r.
Miejsce: Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Żwirki i Wigury 101, 02-089 Warszawa

Tematyka konferencji:

• Nowe trendy w e-edukacji w Polsce, Europie i na świecie,
  • E-nauczanie w szkołach, uczelniach i firmach,
  • Socjologiczne, pedagogiczne i psychologiczne aspekty e-edukacji,
  • Portale edukacyjne, platformy e-nauczania, laboratoria wirtualne,
  • Zastosowania multimediów i sztucznej inteligencji w e-edukacji,
  • Otwarte zasoby edukacyjne i naukowe,
  • Rola e-edukacji w kształceniu ustawicznym,
  • Zarządzanie wiedzą w uczelni przy użyciu środków elektronicznych,
  • Systemy zarządzania nauczaniem,
  • Platformy edukacyjne, oprogramowanie wspierające e-uczenie się i e-nauczanie, laboratoria wirtualne, Web 2.0 i E-Learning 2.0.

Tematem przewodnim VU'19 są: Labirynty cyfrowości. Hasło konferencji odzwierciedla rzeczywistość, w której wszechobecność technologii cyfrowych wpływa na nasze życie codzienne, determinuje zmiany i rodzi wiele pytań. Interdyscyplinarne spojrzenie na zmiany społeczne, edukacyjne i kulturowe, których doświadczamy, będzie poszukiwaniem odpowiedzi na niektóre z tych pytań.

Dwudniowe spotkania stanowią doskonałą okazję, by zapoznać się z najnowszymi trendami w obszarze nauczania i uczenia się, dyskutować o roli uczelni wyższych w zmieniającym się, coraz bardziej scyfryzowanym świecie, a także poznać nowe, praktyczne rozwiązania i narzędzia wspierające e-learning, humanistykę cyfrowa oraz politykę otwartości uczelni.

Dla kogo?

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich związanych z szeroko rozumianym kształceniem, których interesuje rozwój edukacji w dobie wszechobecnego Internetu i urządzeń mobilnych. Szczególne zaproszenie kierujemy do środowiska akademickiego związanego z dydaktyką, nauczycieli wszystkich szczebli, edukatorów, doktorantów i studentów.

O organizatorze

Centrum Kompetencji Cyfrowych UW (CKC UW) to jednostka ogólnouniwersytecka, realizująca i wspierająca w sposób kompleksowy działania naukowe i dydaktyczne uczelni prowadzone z wykorzystaniem technologii cyfrowych.

Do podstawowych zadań CKC należą m.in.: realizacja i wspieranie działań z zakresu e-nauczania, utrzymanie i administracja ogólnouniwersyteckiej platformy e-learningowej dla zajęć on-line, usługi eksperckie dla przedsięwzięć cyfrowych prowadzonych na uniwersytecie (m.in. badań naukowych, kształcenia, infrastruktury), koordynacja działań UW w krajowych i międzynarodowych sieciach, funkcjonujących w zakresie technologii cyfrowych. Centrum realizuje własne projekty a także udziela wsparcia cyfrowym przedsięwzięciom pracowników naukowych i jednostek organizacyjnych uniwersytetu, w szczególności z zakresu humanistyki.

Centrum Kompetencji Cyfrowych
Stefana Banacha ze, 02-097 Warszawa