Prelegenci

Prof. dr hab. Jerzy Wilkin, absolwent Wydziału Ekonomii Politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Związany z Uniwersytetem Warszawskim przez 45 lat, gdzie pełnił m.in. funkcję dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych i kierownika Katedry Ekonomii Politycznej. Doktor honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku (2011) i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2015). Członek rzeczywisty PAN. Obecnie kieruje Zakładem Integracji Europejskiej w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. Autor ponad 300 publikacji naukowych.

Jacek Żakowski komentator "Polityki", publicysta „Gazety Wyborczej”, kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, autor kilkunastu książek, programów telewizyjnych (obecnie w „Superstacji") i radiowych (obecnie TOK FM). Laureat m.in. Superwiktora, dwóch Wiktorów, nagrody PEN Clubu i nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Członek Towarzystwa Dziennikarskiego.

Aleksander Pawlicki, absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Nauczyciel akademicki w Szkole Edukacji UW i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz szkolny w 2LO im. Pawła Jasienicy. Wyróżniony w konkursie na najlepszego Nauczyciela Warszawy. Autor podręczników do historii, WOS, licznych scenariuszy oraz podstawy programowej z 2009 roku.
Prof. dr hab Jerzy Maria Mischke, emerytowany profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, związany przez większość życia zawodowego z tą uczelnią, gdzie pełnił między innymi funkcję kierownika Zakładu Urządzeń Obróbki Plastycznej i Przetwórstwa Metali. Twórca i pierwszy dyrektor Ośrodka Edukacji Niestacjonarnej AGH. Autor 17 patentów oraz ok. 120 rodzaju publikacji, referatów i ekspertyz związanych z zawodową specjalnością, a także ok. 70 opracowań, artykułów, referatów oraz recenzji związanych z e-edukacją, które są efektem jego zainteresowań z ostatnich lat nad efektywnością wykorzystania nowoczesnych technologii w kształceniu akademickim. Członek wielu polskich i zagranicznych towarzystw takich, jak: Komitecie „Polska w Zjednoczonej Europie” przy Prezydium PAN, European Association for International Education, Stowarzyszenia e- Learningu Akademickiego