Program Konferencji

Poniższy program ma charakter orientacyjny; będzie na bieżąco uzupełniany. Ostateczny program konferencji zostanie opublikowany bezpośrednio przed obradami.

11 czerwca 2019

9:00-10:15 Rejestracja uczestników na konferencję, poranna kawa
10:15-10:30 / Aula A+B / Uroczyste otwarcie konferencji — Prorektor ds. rozwoju — prof. UW dr hab. Anna Giza-Poleszczuk
10:30-12:30 / Aula A+B / Sesja 1 "Konteksty cyfrowej rewolucji" moderacja: dr Izabella Bednarczyk-Bochenek

1. prof. Jerzy Wilkin "Uniwersytet w czasach post-prawdy"
  2. red. Jacek Żakowski "Demokracja czy A.I.-okracja"
  3. Aleksander Pawlicki "Kształtowanie charakterów w epoce cyfrowej"
  4. prof. Jerzy Mischke "Szczupły uniwersytet, czyli jakiego uniwersytetu potrzebujemy"
  5. Dyskusja

12:30-13:30 Lunch
13:30-15:30 / Aula A+B / Sesja 2 "E-learning akademicki" moderacja: dr inż. Elżbieta Piwowarska

1. prof. Bogdan Galwas "Narzędzia i modele edukacji"
  2. prof. Arkadiusz Orłowski "Realność wirtualnego nauczania"
  3. prof. Lech Banachowski, dr Aldona Drabik, prof. Paweł Nowacki "Podsumowanie doświadczeń w prowadzeniu zajęć przez internet w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych"
  4. Anna Warda-Ritzen, Blackboard "Budowanie dostępności i współpracy na uczelni z wykorzystaniem e-learningu"
  5. dr Izabella Bednarczyk-Bochenek, Dorota Sidor "Zmiana. Rewolucja czy ewolucja?"

15:30-16:00 Przerwa kawowa
16:00-17:30 / Aula A / Sesja 3a "Otwarta edukacja, otwarta nauka" — moderacja: Dominik Purchała

1. Kamil Śliwowski "Otwarte zasoby edukacyjne"
  2. dr Natalia Pamuła-Cieślak "Dobre praktyki publikowania naukowego a czasopiśmiennictwo otwarte"
  3. Jakub Szprot "Instytucjonalne polityki otwartości"
  4. dr inż. Elżbieta  Piwowarska "Otwarte Zasoby Edukacyjne w Politechnice Warszawskiej"

16:00-17:30 / Budynek CeNT I, s. 0.151 / Sesja 3b warsztatowa: "Wykorzystanie aplikacji mobilnych w edukacji przedmioty matematyczno-przyrodnicze"  partner merytoryczny sesji: Szkoła Edukacji PAFW i UW, prowadzące: Anna Łukomska, Beata Kotarba (liczba miejsc: maks. 24, zapisy przy rejestracji w dniu konferencji)

1. Wprowadzenie do warsztatów z wykorzystania aplikacji mobilnych w edukacji
  2. Warsztaty

17:30-18:30 / Aula A, Aula B /  Walne zebrania PTNEI oraz SEA
18:30-22:00 Kolacja

12 czerwca 2019

9:00-10:30 / Aula A / Sesja 4a "Humanistyka cyfrowa" — moderacja: Anna Stanisławska-Mischke

1. dr hab., prof. UW Ewa Szczęsna "Cyfrowe przedmioty i metody kształcenia humanistycznego"
  2. Ewa Serafin-Prusator, Marcin Wilkowski "Cyfrowe badania — jak CKC wspiera projekty humanistyczne na UW"
  3. Marek Truszkowski "Cyfrowa dokumentacja  — wykorzystanie technik komputerowych w archeologii"
  4. Maciej Tarkowski "Cyfrowe rekonstrukcje — historyczna architektura 3D"
  5. dr hab., prof. UMCS Piotr Celiński "≅ > scenariusze dla cyfrowej humanistyki"

9:00-10:30 / Aula B / Sesja 4b — dydaktyczna I,  moderacja: dr inż. Agnieszka Landowska

1. dr hab. Iwona Burkacka "O prośbach studentów uczestniczących w akademickich zajęciach e-learningowych i kształceniu mieszanym"
  2. dr hab. Tomasz Kopczewski, Iana Okhrimenko "Poznaj samego siebie w erze data science"
  3. dr hab. Małgorzata A. Szyszkowska "Filozofia online: podsumowanie"
  4. dr Zbigniew Meger "Otwarte problemy kształcenia kooperatywnego"
  5. Dominika Zegzuła, dr hab. Eugenia Smyrnova-Trybulska "Cyfrowe zasoby Internetu w nauce i rozwoju przyszłych pedagogów — case study"

10:30-11:00 Przerwa kawowa
11:00-12.30 / Budynek CeNT I, s. 0.151 / Sesja 5a warsztatowa: "Wykorzystanie aplikacji mobilnych w edukacji przedmioty humanistyczne"  partner merytoryczny sesji: Szkoła Edukacji PAFW i UW, prowadzące: dr Kinga Białek, dr Iwona Kołodziejek (liczba miejsc: maks. 24, zapisy przy rejestracji w dniu konferencji)

1. Wprowadzenie do warsztatów z wykorzystania aplikacji mobilnych w edukacji
  2. Warsztaty

11:00-12:30 / Aula B / Sesja 5b "Narzędzia i technologie cyfrowej edukacji" moderacja: dr inż. Anita Dąbrowicz-Tlałka

1. Elżbieta Pryłowska-Nowak "Cyfrowe narzędzia i technologie w edukacji międzykulturowej"
  2. dr Maciej Pankiewicz "RunCodeApp System wsparcia nauki podstaw programowania"
  3. dr Małgorzata Al-Khatib "Ucz wizualnie! Aplikacje prezentacyjne w chmurze dla glottodydaktyków"
  4. dr Włodzimierz Dąbrowski, mgr inż. Tomasz Siemek "Laboratoria wirtualne jako uzupełnienie e-learningu"
  5. dr Tomasz Eisenbardt "Zastosowanie sztucznej inteligencji w nauczaniu szkolnym Google Assistant"

12:30-13:30 Lunch
13:30-15:00 / Aula A / Sesja 6a dydaktyczna II, moderacja: dr Magdalena Roszak

1. Katarzyna Olędzka, Agnieszka Samulska "E-nauczanie programowania okiem ucznia i nauczyciela"
  2. dr Joanna Jatkowska "Cztery modele b-learningu w terapii logopedycznej dzieci"
  3. dr inż. Agnieszka Landowska, Magdalena Pryczkowska "Wspomaganie treningu uwagi za pomocą aplikacji"
  4. Jolanta Łaniecka "Znaczenie e-edukacji w życiu osób z niepełnosprawnościami"
  5. dr inż. Anita Dąbrowicz-Tlałka, dr Magdalena Musielak "e-Edukacja jako narzędzie wspierające rozwój kompetencji studentów"

13:30-15:00 / Aula B / Sesja 6b  projektowa, moderacja: dr Tomasz Woźniakowski

1. dr hab. Elżbieta Gajek "Uczenie się  języków obcych z wykorzystaniem crowdsourcingu nowa perspektywa edukacji wirtualnej"
  2. Elżbieta Kawecka "Od STEM do STEAM European Schoolnet liderem cyfrowej edukacji w Europie"
  3. Przemysław Baszkiewicz, Paweł Kozłowski, Marek Mossakowski "E-usługi na Uniwersytecie Warszawskim"
  4. dr hab. prof UWM Piotr Gawliczek "E-learning solutions as key agent of educational transformation and institutional reforms. Case study deepportal.hq.nato.int"
  5. Apolinary Rzońca "Job shadowing and digital skills in postdigital age. Na przykładzie działalności i projektów Dentsu Aegis Network Polska"

15:10 / Aula A+B / Zakończenie konferencji

Sesja plakatowa

Plakaty będą stale dostępne w trakcie obrad konferencyjnych. Ostateczna lista plakatów zostanie opublikowana bezpośrednio przed obradami.