O konferencji

Zapraszamy na 19. konferencję Uniwersytet Wirtualny: model, narzędzia, praktyka, która odbędzie się w dniach 11−12 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

To coroczne wydarzenie skupia czołowych specjalistów z dziedziny e-learningu, cyfrowej dydaktyki, nowych narzędzi i technologii dla edukacji. Z inicjatywą organizacji corocznej Konferencji "Uniwersytet Wirtualny: model, narzędzia, praktyka" wystąpił w 2001 roku Ośrodek Kształcenia na Odległość OKNO Politechniki Warszawskiej. Organizowana jest ona cyklicznie przez cztery wiodące warszawskie uczelnie: Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Warszawski, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Opiekę merytoryczną nad Konferencją sprawuje Polskie Towarzystwo Naukowe Edukacji Internetowej (PTNEI).

Gospodarzem tegorocznej konferencji Uniwersytet Wirtualny jest Uniwersytet Warszawski reprezentowany przez Centrum Kompetencji Cyfrowych.

Tematem przewodnim VU’19 są: Labirynty cyfrowości. Hasło konferencji odzwierciedla rzeczywistość, w której wszechobecność technologii cyfrowych wpływa na nasze życie codzienne, determinuje zmiany i rodzi wiele pytań. Interdyscyplinarne spojrzenie na zmiany społeczne, edukacyjne i kulturowe, których doświadczamy, będzie poszukiwaniem odpowiedzi na niektóre z tych pytań.

Dwudniowa konferencja VU'19 stanowi doskonałą okazję, by zapoznać się z najnowszymi trendami w obszarze nauczania i uczenia się, dyskutować o roli uczelni wyższych w zmieniającym się, coraz bardziej scyfryzowanym świecie, a także poznać nowe, praktycznie rozwiązania i narzędzia wspierające e-learning, humanistykę cyfrową oraz politykę otwartości uczelni.

Dla kogo?

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich związanych z szeroko rozumianym kształceniem, których interesuje doskonalenie edukacji w dobie wszechobecnego Internetu i dynamicznego rozwoju urządzeń mobilnych. Szczególnie zapraszamy środowisko akademickie związane z dydaktyką, nauczycieli wszystkich szczebli, edukatorów, doktorantów i studentów.

Regulamin Konferencji

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konferencji: pobierz PDF